Vähem vastandumist, palun!

Esileht

Kommenteeri
Kaks kuud tagasi sai ühiskonda lõhestav abielureferendum laualt maha, aga Eesti on ikka lõhestunud. Vaktsineerimine, maski kandmine, piirangute rangus on need teemad, mis nüüd lõhesid tekitavad. 

Inimestega kohtumist ja silmast silma vestlemist on praegusel ajal kahetsusväärselt väheseks jäänud. Vähesed allesjäänud kohtumised jõuavad aga sageli just nende eeltoodud covid-pandeemiaga seotud teemadeni.

Mina kannan maski, olen saanud kooliõpetajana esimese vaktsiinidoosi ja usaldan teadlasi. Piirangute osas toimuvad muutused nii suure kiiruga, et kohati on raske sammu pidada. Pigem ma ei poolda riigi lukku panemist, kui ei ole selge kuidas toetatakse neid, kes selle all kannatavad. Olen veendunud, et inimeste vaimne toimetulek halveneb olulisel määral ning kahjuks ei ole Eestis lihtsalt piisavalt vaimse tervise spetsialiste kõikide abivajajate aitamiseks. Samuti on ebaselged meetmed sissetuleku kaotanud inimeste toetamiseks.

Ma olen tüdinud, et pean vastama küsimusele MIKS ma kannan maski ja KAS TÕESTI ma lasen ennast vaktsineerida ja pean vajalikuks sellelt või teiselt kohtumisel eemale jääda. Jah, ma teen seda! Kasvõi teiste inimeste pärast. Vandenõuteooriaid levib igasuguseid, aga paraku ma neis vääruskumustes väga ei orienteeru. Seega võin kohati vastuväidetega hätta jääda.

Nagu mulle on osaks saanud põlgus maski kandmise ja vaktsineerimise tõttu üheltpoolt, olen saanud ka pahameele osaliseks teiselt poolt. Et ma end piisavalt selgelt neil teemadel ei positsioneeri, kõva häälega rangemaid piiranguid ei nõua ning teisitimõtlejaid ei halvusta. Sellele leerile on iseloomulik õiguskantsleri ja teiste arvamusliidrite naeruvääristamine, kuna nad julgevad esitada küsimusi meetmete vajalikkuse ja proportsionaalsuse kohta.

Ei ole vaja vastanduda! Ärme kuluta väheseid suhtlusvõimalusi uute lõhede tekitamiseks ühiskonda! Niikaua kui ei seata otseselt ohtu teiste inimeste elu ja tervist, on igaühel vaba voli arvata mida nad tahavad. Ilmselt on üht või teistmoodi arvamuse taga inimese mure, kartus või ärevus. Vastandumise ei võta neid ära, küll aga võib süvendada.

Täpselt nagu internetiavarustest leitud pildil pole aru saada, kas kass läheb trepist üles või alla, ei pruugi ka neil teemadel olla ühte ainuõiget selget vastust.

Enne piirangute kehtestamist ja tungivate soovituste andmist võiks meie riigijuhid  mõelda põhjalikult nendega kaasnevate erinevate kitsaskohtade peale. Sealhulgas järgnevas loos välja toodule: https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/92785143/kolme-lapse-ema-tanel-kiik-ja-kaja-kallas-tapsustage-kohe-kellel-on-tungiv-vajadus-last-lasteada-viia-kas-enesetapu-aarel-ema-kuulub-sinna


Lisa kommentaar

Email again: