Tehkem poliitikat hoolides

Esileht

Kommenteeri

“Teeme poliitikat nii, nagu Eesti inimesed sellel aastal kriisi üle elavad – hoolides, märgates, isetult appi rutates! Teeme ausat, hoolivat, korruptsioonivaba, enesekindlat Eestit!”* kõlas president Kersti Kaljulaidi üleskutse Eesti Vabariigi 103. aastapäeval.

Selle mõttega sobib Eesti sünnipäevakuu selja taha jätta ning liikuda sammuke lähemale 17. oktoobril toimuvate kohalike omavalitsuste volikogude valimisele. Samas kõnes ütles president: “Juba sügisel on meil kõigil võimalus anda oma hääl 79 maailma parima kohaliku poliitika poolt. Meil kõigil on oma roll kanda – kellel nõudliku valijana, aga ma loodan, et võimalikult paljudel teist ka inspireeriva kandidaadina!”*

Kandideerin eelseisvatel valimistel Keila linnapeaks ja kutsun kaaslinlasi üles poliitilist vastutust võtma ning inspireerivaks kandidaadiks hakkama! Mida rohkem ärksaid inimesi erinevatelt elualadelt tahab kodulinna heasse käekäiku panustada, seda mitmekülgsem, kompetentsem ja võimekam on valitav volikogu.

Olulisteks printsiipideks linnajuhtimises peaksid olema avatus, kaasamine ja inimkeskne lähenemine. Pean silmas, et linnavõim peab tegutsema inimese heaks ja pidama silmas nende vajadusi ning pakkuma selliseid avalikke teenuseid, mida vajatakse. Kui täpselt ei teada, mida Keila elanikele vaja on, siis tuleb suurendada kaasamist: inimestega vahetut suhtlemist, nende ärakuulamist ja kaasa rääkimise võimaluse pakkumist planeerimisprotsessides. Otsuseid ei saa langetada kabinetisügavuses ilma inimestega läbi rääkimata keda otsus puudutab. 

Astrid Lindgren on öelnud, et “Poliitika on kunst takistada inimesi sõna sekka ütlemast küsimustes, mis puudutavad neid ennast”. Mõnikord kahjuks tõesti tundub, et see on nii.

Aga püüaks teisiti? Püüaks hoolivalt, avatult ja kaasavalt?  

Keila sotsiaaldemokraadid tahavad seista selle eest, et eeltoodud põhimõtted oleksid omased meie kodulinna juhtimisele.

* Presidendi kõne on leitav: https://www.president.ee/et/ametitegevus/koned/16450-eesti-vabariigi-aastapaeeval-paide-muusika-ja-teatrimajas/index.html

Lisa kommentaar

Email again: