Haridustee

Alg-, põhi- ja keskkooli läbisin Keilas, kus olen elanud kogu oma elu. Bakalaureusekraadi omandasin 2000.aastal Eesti-Ameerika Ärikolledzist rahvusvahelise turismijuhtimise alal. Aina kasvav huvi poliitika vastu viis mind 2018. aastal Tallinna Ülikooli riigiteaduste magistriõppesse, mille lõpetasin 2022. aastal ja mulle omistati sotsiaalteaduste magistri kraad. Paljuski on minu elu kujundanud Taani Rönde Rahvakooli demokraatiakursusel osalemine ning mõnda aega Taanis elamine 1990ndate keskel.

Tööalased kogemused

Peale gümnaasiumi lõpetamist ja Taanis õppimist alustasin sekretäritööd ühes rahvusvahelises ehitusettevõttes, seejärel proovisin reisikonsultandi tööd. 14 aastat töötasin Taani Kultuuri Instituudi Eesti kontoris korraldades kultuurivahetust nende kahe riigi vahel. Olen ka töötanud finantsjuhina sotsiaalteenuseid pakkuvas asutuses ning 2020.aasta algusest juhin kohusetäitjana naabervalla ehk Lääne-Harju Kultuurikeskust, mis pakub tegevusi viies erinevas majas: Padisel, Vasalemmas, Kloogal, Laulasmaal ja Paldiskis. Olen ka atesteeritud Tallinna giid võõrustades taani gruppe ning töötanud giidinduse õpetajana Keila Koolis. 

Vabatahtlik tegevus

Kahe väikese vanusevahega lapsega kodune olles avastasime samas olukorras oleva sõbrannaga, et Keilas ei ole kohta, kus väikelastega mängimas käia. Nii sündiski kahepeale Hiirekese Perekeskus, mis aastatel 2008-2020 pakkus erinevaid tegevusi ja teenuseid piirkonna lastega peredele. Koroonakriisi tõttu olime sunnitud keskuse jäädavalt sulgema. 
Aastaid olen aktiivselt tegutsenud luterlikus kirikus, kõigepealt Keila Miikaeli koguduse noortetööd juhtides ja hetkel EELK Risti koguduse juhatuse esimehena koguduse majanduselu eest hea seistes.
Kolme lapse emana olen panustanud hoolekogude erinevate koosseisude töösse nii lasteaias kui koolis, samuti olen oma korteriühistu juhatuses.  
2021.aasta detsembris liitusin Naiskodukaitse Harju ringkonna Padise-Kloostri jaoskonnaga, sest tahan olla kasvõi pisike osa heidutusest keerulistel julgeolekupoliitilistel aegadel. 
Olen Keila Ringmajanduse Ühingu vabatahtlik ja püüan anda oma panuse toidu raiskamise vähendamisse.  

Poliitiline tegevus

Olen alati püüdnud kaasa mõelda ja panustada kodulinna arengusse. Pikka aega läbi Hiirekese Perekeskuse tegevuste suunatuna lastega peredele. Kuna sageli tundub mulle, et asjad liiguvad liiga aeglaselt, vales suunas või üldse mitte, siis otsustasin 2017.aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel kandideerida Keila linnavolikokku Valimisliit Sõbralik Keila ridades. Minu valimistulemuseks oli 167 häält ehk 4,04% kõikidest valijate poolt antud häältest. See oli kogu linna neljas valimistulemus ning kõrgeim naisterahva poolt saadud häälte arv Keila ajaloos. Tulemusi saab näha siit. Olles Keila linnavalitsuse (2017-2020) ja linnavolikogu (alates 2020) liige, olen alati tundnud suurt vastutust oma valijate ees. Koalitsioonis ollles sai tehtud palju linna heakorra ja infrastruktuuri heaks, kuid ehk mitte nii palju lapsi, noori ja haridust puudutava osas. Tegevust jagub ning ka mina jätkan panustamist. 
2020.a. septembris liitusin Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga ja osutusin valituks SDE Keila osakonna esimeheks. 2021. aasta jaanuaris valiti mind Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Harjumaa piirkonna aseesimeheks ning 2022. aasta veebruaris erakonna juhatusse. 2021. aasta veebruaris panin koos mõttekaaslastega aluse sotsiaaldemokraatide usuühingule Usutiib. 2021.aasta KOV valimistel osutusin valituks Keila linnavolikokku 207 häälega, mis moodustas 4,83% Keilas antud häältest. Tulemused leiad siit. 2023. aastal kandideerisin Riigikokku saades 234 häält, kuid ei osutunud valituks.  

Muud huvitavat

Pälvisin Keila linna kultuuripreemia 2013.aastal Keila linna peresõbralikumaks muutmise eest läbi Hiirekese Perekeskuse tegevuste. Keila linna kultuuripreemia antakse nimelise tunnustus- ja tänupreemiana viimaste aastate eriti silmapaistvate saavutuste eest või sügavamat tähendust omavate Keila linna kultuurielu elavdanud või linna nime austanud kestvamate teenete eest.

Hobid ja vaba aja tegevused

Mulle meeldib lugeda ajalooromaane ja inspireerivate inimeste elulugusid. Samuti püüan sporti tehes keha ja kirikus käies vaimu ärksana hoida. Olen proovinud erinevaid spordialasid, aga hetkel panen end proovile HIIT-treeningul ja poksitrennis.  Viimasel talvel olen enda jaoks leidnud talisupluse ning püüan kord-paar nädalas end jõkke või järve kasta. Suveperioodil arendan Padise Kärjekülas oma pisikest majutusasutust ja laiendan permakultuuri põhimõtetel toimivat toidusalu.