Riigikogu valimised on välja kuulutatud

Esileht

Kommenteeri

Väljas ilus ja lumerohke talv, aga Vabariigi Valitsuses käärib ja kokkulepetest ei peeta kinni, usaldamatus kasvab. Meedias võtavad sõna vähem ja rohkem tuntud poliitikud eesmärgiga tõsta enda erakonna reitingut ja madaldada teiste oma. Kõik see toimub loomulikult põhjusel, et parlamenti valitakse uusi rahvaesindajaid juba 86 päeva pärast ning valimiskampaaniad on täes hoos.

Jürgen Ligi on tuntud oma terava sõna ja halvustava suhtumise poolest nii omade kui võõraste aadressil. Et see hiljutises Postimehe arvamusloos EKRE-le osaks sai ei ole üldse üllatav. Pigem üllatab, et Reformierakonda üritatakse näidata voorusliku seltskonnana, kes alati reeglitest, kokkulepetest ja piiridest kinni peab. Seepärast ka minu vastuarvamus hr Ligile: pidage ka ise sellest kinni, mida teistele ette heidate!  

Minu kokkupuuted Reformierakonnaga pärinevad Keila linnast. Olen olnud nendega nii linnavalitsuse liikmena linna valitsevas koalitsioonis valimisliidu liikmena kui viimastel aastatel sotsiaaldemokraadina volikogu opositsioonis. Pikalt võimul olemine muudab inimesed mugavaks ja nii hakatakse otsuste tegemisel mingist ajast lähtuma mitte avalikust huvist, vajadusest või linnaelanike heaolust, vaid isiklikust mugavusest. Näiteid võiks palju tuua, aga toon vaid ühe, mis puudutab sooja vett Keila Kooli kraanides.

Kui minu noorim laps viis aastat tagasi esimesse klassi läks avastasin, et Pargimaja selles hoone osas, mis jääb tänase Loode- ja Pargimaja vahele, ei tule kraanist sooja vett. Taoline olukord on vastuolus Tervisekaitsenõuetega. Koolis peab kraanist sooja vett tulema. Nõuded kehtivad ka Keila linnas ja Keila Koolis ning nendega tuleb arvestada. Toona oli koalitsioonil mugavam hakata vastu vaidlema, kui lähtuda nõuetest ja laste heaolust ning tegutseda selle nimel, et kraanidesse soe vesi saada.

Olles teemat korduvalt tõstatanud, sain ma reformierakondlaste suust selliseid üllatavaid vastuseid nagu:
“Ega seda sooja vett igasse klassi küll vaja ei ole. Piisab kui on igas teises klassis”
“Miks väikestel lastel peaks kraanist soe vesi tulema? Nad on koolis nii lühikest aega”
“Mina käisin oma pintsleid pesemas nende kraanide all, kust tuli soe vesi”
“Kõiki ettekirjutusi ei peagi järgima”
“Järgmisena tahad wc potti ka sooja vett?”
“Me oleme nelikümmend aastat niimoodi hakkama saanud, saame veel”

Kusjuures, kui ma teema tõstatasin, siis tuli linnapeale üllatusena, et kraanidest soe vesi puudub. Igatahes näitab taoline üleolev pikalt võimul olnute suhtumine kahte asja. Esiteks, et omavalitsustes kus võim kindlalt käes, ei vaevutagi nõuetest kinni pidama. Teiseks, kui koalitsioon koosneb ülekaalukalt keskealistest meestest, kelle enda lapsed on suured ja kellel lapselapsi veel ei ole, siis ei saadagi aru, miks väikestel lastel peaks kraanist sooja vett tulema.

Siit ka minu kaks järeldust ja ettepanekut. Üks Reformierakonnale: ärge lugege riigi tasandil Jürgen Ligi suu läbi moraali teistele poliitikutele ja hirmutage rahvast EKREga kui ise autoritaarselt ja omakasupüüdlikult käitute. Teine valijaile: palun valige Riigikokku erinevaid inimesi. Keskealiste meeste kõrval ka noori ja vanemaealisi, naisi ja muu rahvusliku taustaga ning puudega inimesi või nende eestkõnelejaid. Uskuge, nii märgatakse ja mõistetakse paremini erinevaid ühiskondlikke probleeme ja seadusandluses pööratakse enam tähelepanu nende lahendamisele.

Lisa kommentaar

Email again: