Kogukonna koostöös rohkem võimalusi

Esileht

Kommenteeri
Koroonaviiruse tõusulaines, USA presidendivalimiste tulemuste ootuses ja aasta pimedaima aja saabudes võib meile osaks saada nii hirmu, ärevust kui masendust. Minule küll saab. Õnneks aitab sellest võitu saada regulaarne liikumine ja sportimine

Jaksamaks igapäevaeluga hästi toime tulla ja vaimse tervise probleemide ennetamiseks soovitavad spetsialistid lisaks igapäevasele suhtlusele teiste inimestega ka regulaarselt liikuda või sporti teha. Kui üksi ei viitsi, on hea mõte sõber kaasa võtta. Nii saab kaks ühes: nii suhtluse kui liikumise.

Kui aga niiskes ja külmas õues liikuda ei taha, siis tasub muudele võimalustele mõelda. Ehk annab naabritega koos mingeid lahendusi leida. Näiteks meie kortermajas oli suur vaba keldriruum. Selle asemel, et igaüks enda korteris oma trenazööril rühib, viisime masinad keldrisse, soetasime juurde erinevaid treeningvahendeid ning nüüd on meil päris oma erinevate võimalustega jõusaal. Treenida on võimalik nii naabritega kui üksinduses. Ka lapsed saab kaasa mängima võtta. Minule saab üldjuhul osaks üksindus, sest käin seal varahommikuti.

Olen tohutult tänulik meie jõusaali eestvedajatele. Enda majas trenni teha on mugav ja säästlik nii raha kui aja kokkuhoiu mõttes. Olen täiesti kindel, et ma ei viitsiks end sundida trenni minema avalikku jõusaali kolm korda nädalas (nagu spetsialistid soovitavad). Pime ja külm, auto aknaid vaja sulatada, tööle vaja kiirustada jne… küll selle vabanduse leiaks.  

Seega soovitan rohkem koostööd kogukondades nutikate lahenduste leidmiseks enda elu paremaks muutmisel. Kui ise ei tee, kes siis ikka teeb!

Lisa kommentaar

Email again: