Valimisi nimetatakse demokraatia pidupäevaks. Üks kord nelja aasta jooksul on inimestel võimalik kaasa rääkida kohaliku volikogu koosseisu kujunemisele. Selleks korraks on valimised selja taha jäänud ja volikogude koosseisud selgeks saanud.
Kõik poliitikute numbritega profiilipildid sotsiaalmeedias on justkui imeväel üleöö kadunud ja inimesed ka üksteise vastu sõbralikumad kui paari päeva eest. Tahaks loota, et päriselus suudetakse samuti üksteisega arvestada ja poliitiku taga inimest näha.
Valimistele järgneb tavaliselt koalitsioonide moodustamine ning järgmise nelja aasta tegevusplaanis ehk koalitsioonilepingus kokkuleppele jõudmine. Teostamist leiavad need mõtted ja ideed, mis sellesse lepingusse jõuavad. Kes koalitsiooni ei pääse, nende ettepanekud jäävad paraku ka teostamata.
Sotsiaaldemokraadid tegid nendel valimistel Keilas läbi aegade parima tulemuse saades 13% häältest ja 3 kohta volikogus. Mina, Ahti Noor ja Pärje Ülavere on need inimesed, kes nendele kohtadele asuvad ja sel korral väga tugeva opositsiooni ridu täiendavad. Tahame suhtluses jääda väärikaks ja viisakaks. See aga ei tähenda, et me ei juhiks tähelepanu linnaelu kitsaskohtadele, puudujääkidele, asjaajamise puudulikkusele või muudele olulistele teemadele. Loodan, et linnajuhid suudavad olla juhid ka nende inimeste jaoks, kes nende poolt ei hääletanud või ka avalikult kriitilised julgevad olla. Õnneks on uues volikogu koosseisus mitmeid uusi inimesi ja loodetavasti uutmoodi hingamist, väärtushinnanguid, mõtlemist ja avatust, mida Keila väga vajab.
Sotsiaaldemokraatide meeskond on tegus ja tubli. Valmistume järgmiseks demokraatia pidupäevaks järgmiste valimiste ajal.